Prestiż i oszczędność

wny dla przedsiębiorcy, który nie posiada jeszcze dużych dochodów. Z drugiej jednak strony konieczne jest założenie adresu firmowego i rozwijanie działalności w taki sposób, aby uzyskać kolejnych, nowych klientów. Jak to zrobić? W

Prestiż i oszczędność

Dlaczego wirtualne biura są tak popularne?

W wielu przypadkach, szczególnie na początku prowadzenia własnej działalności gospodarczej wynajem lokalu użytkowego jest dość kosztowny dla przedsiębiorcy, który nie posiada jeszcze dużych dochodów. Z drugiej jednak strony konieczne jest założenie adresu firmowego i rozwijanie działalności w taki sposób, aby uzyskać kolejnych, nowych klientów. Jak to zrobić? Warto w takiej sytuacji zainteresować się prowadzeniem wirtualnego biura. W związku z tym, że obecnie za pośrednictwem Internetu możemy dotrzeć do niemal każdego miejsca na świecie, również możemy w ten sposób prowadzić działalność gospodarczą. Taka internetowa działalność pozwala na znaczącą redukcję kosztów, więc warto zainteresować się taką propozycją.


Klin podatkowy

Klin podatkowy ? wprowadzenie podatku na rynku produktu lub czynnika wytwórczego powoduje przesunięcie się krzywej popytu i podaży. Prowadzi to do ustalenia się nowego punktu równowagi rynkowej, w którym ilość produktu lub czynnika jest mniejsza, a kupujący i sprzedający płacą różne ceny (ilustracja obok).

Dla kupującego cena jest wyższa w porównaniu do sytuacji przed wprowadzeniem podatku, a dla sprzedającego ? niższa. Różnicą między ceną sprzedaży i zakupu jest wysokość podatku. To zróżnicowanie cen określa się mianem klina podatkowego. Podział należności podatkowej między podatników zależy od elastyczności cenowej popytu i podaży.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klin_podatkowy


Cytat z Wiki - Rodzaje i składniki wynagrodzeń

Z punktu widzenia pracodawcy wynagrodzenia dzielą się na:

wynagrodzenia osobowe ? wynikające z tytułu umowy o pracę,
wynagrodzenia bezosobowe ? wynikające z tytułu umowy o dzieło, zlecenia lub agencyjnej.
Na wynagrodzenia osobowe składają się:

wynagrodzenie zasadnicze,
dopłaty (premie, wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych, dodatek stażowy, dodatek funkcyjny, dodatek za pracę w warunkach szkodliwych itp.),
płace uzupełniające (za czas nieprzepracowany np. wynagrodzenie za czas choroby),
ekwiwalenty za niewykorzystany urlop.
Do wynagrodzeń nie zalicza się w rozumieniu przepisów:

świadczeń wypłacanych ze środków ZUS,
ekwiwalentów (np. za odzież roboczą, używanie własnych samochodów itp.),
kosztów podróży służbowych,
wypłat z tytułu projektów wynalazczych i racjonalizatorskich.

Źródło: