Planowanie wesela - sama radość?

Bez wątpienia jest to fotografia komercyjna, ale czy może być także artystyczna? Niestety, większość zdjęć ślubnych jest po prostu zła, nawet pod względem techniki fotografowania, a co dopiero jeżeli chodzi o artyzm. W wypadku

Planowanie wesela - sama radość? Twoje wesele powinno mieć odpowiednią oprawę. Sprawdź tu:

Ślub - szał przygotowań

Fotografia ślubna to bardzo ciekawy temat, zwłaszcza gdy potraktować go od strony... fotografii. Bez wątpienia jest to fotografia komercyjna, ale czy może być także artystyczna?

Niestety, większość zdjęć ślubnych jest po prostu zła, nawet pod względem techniki fotografowania, a co dopiero jeżeli chodzi o artyzm. W wypadku tego typu usługi najważniejszy głos ma rynek, z tego powodu liczy się - najczęściej cena.

Ja mam z tym aspektem pewien kłopot, ponieważ część "profesjonalistów" reprezentuje taki żenujący poziom, że równie dobrze zdjęcia mógłby zrobić KTOKOLWIEK z zaproszonych gości. Ale usługi takich "artystów" są po prostu tanie.

Inna sprawa, że są także zdjęcia wybitne. Za tym idzie dość duży koszt, oraz problemy z rezerwacją terminu. Nic dziwnego, jakość musi być droga, a i tak chętnych nie brakuje. Czy warto mieć takiego fotografa na własnym ślubie? Cóż, to zależy jakie kto ma gusta. Dobre zdjęcia zawsze będą piękną pamiątką, którą z dumą będzie można pokazywać następnym pokoleniom. Moim zdaniem - warto. Bo to jedyne (poza wspomnieniami) co zostanie z tego wyjątkowego dnia.


Wesele i nietuzinkowa muzyka

Każdy, kto kiedykolwiek organizował wesele, wie, jak wielkim jest ono wydarzeniem. Z tej też racji wszystkim młodym parom, które do niego dopiero się przygotowują i odliczają dni do tego szczególnego momentu można udzielić kilku dobrych rad. Przede wszystkim trzeba się skupić na tym, aby na weselu nie zabrakło naprawdę dobrego zespołu, który rozkołysze w tańcu całą salę. Chyba nie ma nic gorszego niż goście, którzy się nie chcą bawić! Z tego powodu naprawdę warto jest poświęcić choć trochę czasu na to, by znaleźć odpowiednią kapelę dla siebie. Szukając w Internecie można wiele ciekawych zespołów odkryć, jednak to jeżdżenie po salach weselnych okazuje się w wielu regionach bardzo modnym sposobem na poznanie odpowiednich grajków.


Białą suknia ślubna - skąd się to wzięło?

Obecnie tradycyjnym kolorem sukien ślubnych w kulturze zachodniej jest biel oraz warianty koloru kremowego, np. ecru. Jedną z pierwszych kobiet, która użyła białej sukni ślubnej była Maria I Stuart, poślubiająca Franciszka II Walezjusza. Ta zmiana koloru sukni była potraktowana jako zła wróżba, jako że kolor biały był w tamtym okresie oficjalnym francuskim kolorem żałobnym. Biel sukien ślubnych stała się popularna po zawartym w roku 1840 małżeństwie Wiktorii Hanowerskiej z księciem Albertem. Oficjalna fotografia ślubna tej pary została szeroko opublikowana i zainspirowała wiele panien młodych do podobnego wyboru koloru. Przed okresem wiktoriańskim suknie ślubne miały dowolny kolor z wyjątkiem czerni (symbolizującej żałobę) i czerwieni (łączonej z prostytucją). Biały strój stał się z czasem symbolem szczęścia, czystości serca i niewinności dzieciństwa. Z czasem przypisano też bieli symbolizowanie dziewictwa.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Suknia_%C5%9Blubna