O skórach na tapicerce, odzieży czy meblach

ndycjonowania. Wszystkie prawdziwe skóry przechodzą te trzy etapy składowe. Jednakże, w zależności od rodzaju skóry, mogą być dodane także dodatkowe operacje. Proces ten może objąć więc ogółem kilka etapów: solenie lub susze

O skórach na tapicerce, odzieży czy meblach

Z Wikipedii: jak wyprawić skórę

Wyprawianie skóry ? proces polegający na obróbce skóry zwierzęcej, który w ogólności składa się z trzech etapów: etapu przygotowawczego, garbowania i kondycjonowania. Wszystkie prawdziwe skóry przechodzą te trzy etapy składowe. Jednakże, w zależności od rodzaju skóry, mogą być dodane także dodatkowe operacje.

Proces ten może objąć więc ogółem kilka etapów:

solenie lub suszenie skóry zaraz po zdjęciu z martwego zwierzęcia;
nawilżenie skóry poprzez moczenie w wodzie w celu przywrócenia jej elastyczności;
zmiękczenie włosa i górnej warstwy skóry poprzez zanurzenie skóry w roztworze wody, wapna i siarczku sodu;
oczyszczenie skóry z resztek tłuszczu zwierzęcia;
garbowanie;
umycie skóry i nasączenie jej substancjami oleistymi w celu zmiękczenia;
impregnacja za pomocą olejków, tłuszczu i wosku.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyprawianie_skóry


Bezpieczna renowacja ubrań skórzanych

Wiele osób lubi kupować ubrania skórzane. Starają się one także na długo zachowywać posiadane przez siebie ubrania skórzane w dobrym stanie. Jednak zdarza się, że ubrania skórzane wymagają odpowiedniej renowacji. Bardzo ważne jest, aby była ona przeprowadzana w bardzo bezpieczny i delikatny sposób.

Tylko wówczas będzie naprawdę skuteczna, ponieważ wyraźnie poprawi stan skóry posiadanych przez kogoś ubrań, a jednocześnie sprawi, że na dłużej pozostaną one w dobrym stanie. Dzięki temu będzie można spokojnie sięgać po ubrania skórzane przed wyjściem z domu i nie trzeba będzie kupować nowych tego typu ubrań co pomoże w zaprowadzaniu domowych oszczędności. Dlatego przeprowadzanie fachowej renowacji skór jest bardzo ważne i opłacalne.


Wikipedia i skóra hamburska

Skóra hamburska - tylna część surowej skóry końskiej, różniąca się od przedniej grubością i sposobem garbowania (obie te części garbuje się oddzielnie).

Z uwagi na znaczną grubość i wytrzymałość skóry hamburskie używane są do produkcji podeszw i wierzchów obuwia (skóry końskie nie przepuszczają powietrza, a zatem charakteryzują się dużą nieprzemakalnością). Skóra hamburska wyprawiana jest garbnikami roślinnymi. Pierwotnie sposób jej garbowania wypracowano w Hamburgu, stąd nazwa i skóry, i całego procesu, zwanego hamburskim.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skóra_hamburska