Jak wybrać dentystę?

o raz w tygodniu powinniśmy wyczyścić przestrzenie między zębowe przy pomocy nici dentystycznej. Poleca się też stosowanie płynu do płukania jamy ustnej jako uzupełnienie codziennego zabiegu higieny. Ważne jest aby zrezygnować

Jak wybrać dentystę?

Jak ważna jest higiena jamy ustnej

Ważne jest aby codzienne dbać odpowiednio o higienę jamy ustnej i zębów. Mycie zębów powinno się odbywać przynajmniej 2 razy dziennie. Do tego raz w tygodniu powinniśmy wyczyścić przestrzenie między zębowe przy pomocy nici dentystycznej. Poleca się też stosowanie płynu do płukania jamy ustnej jako uzupełnienie codziennego zabiegu higieny.

Ważne jest aby zrezygnować z jedzenia dużej ilości słodyczy, a jeżeli już zdarzy się nam zjeść coś słodkiego należy jak najszybciej umyć zęby. W ten sposób zminimalizujemy ryzyko próchnicy czy innych ubytków.


Endodoncja w Wikipedii

Endodoncja ? dział stomatologii zachowawczej zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zęba oraz rozpoznawaniem i leczeniem chorób tkanek okołowierzchołkowych. Podstawową metodą leczenia jest tu leczenie kanałowe. Wykonuje się je za pomocą bardzo cienkich (od 0,06 do 0,40 mm) narzędzi piłująco-penetrujących. W nowoczesnej endodoncji do kontroli leczenia wykorzystuje się mikroskopy operacyjne oraz endometry. Mikroskopy endodontyczne umożliwiają operatorowi wgląd do wnętrza komory zęba i kanałów, endometry zaś to elektroniczne urządzenia dające możliwość dokładnego pomiaru głębokości kanału zębowego. Następnie kanały wypełniane są za pomocą gutaperki oraz uszczelniaczy. Równolegle w leczeniu z mikroskopem i endometrem stosowana jest diagnostyka rentgenowska.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Endodoncja


Definicja aparatu ortodontycznego w Wikipedii

Aparat ortodontyczny, aparat na zęby, klamerki na zęby (z grec. orthos ? prosty i odous ? ząb) ? aparat służący do przywracania właściwego, fizjologicznego zwarcia między szczęką a żuchwą, wyrównywania i właściwego ustawiania zębów w łukach zębowych, leczenia wad zgryzu. Istnieją aparaty ruchome oraz stałe. Stosuje się je odpowiednio do wady pacjenta.

Aparat ruchomy zaleca się dla dzieci między 4 a 12 rokiem życia, w trakcie wymiany zębów mlecznych na stałe. Zbudowany jest on z akrylowej płytki, klamer i łuków z drutu, dopasowanych do zębów.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Aparat_ortodontyczny