Jak doczyścić dywan?

takich na rynku, a ich ceny nie wydają się być szczególnie wygórowane. Jednak zanim ochoczo przystąpimy do zakupu, warto się nad tym zastanowić. Przede wszystkim - takie odkurzacze nie są takie same, jak te do profesjonalnego użyt

Jak doczyścić dywan? Czyszczenie dywanów to duże wyzwanie. Warto zaufać profesjonalistom!

Odkurzacz z funkcją prania - warto?

Czy warto zainwestować we własny odkurzacz piorący? Ostatnio jest sporo takich na rynku, a ich ceny nie wydają się być szczególnie wygórowane. Jednak zanim ochoczo przystąpimy do zakupu, warto się nad tym zastanowić. Przede wszystkim - takie odkurzacze nie są takie same, jak te do profesjonalnego użytku, które są dużo wygodniejsze w użyciu, ponieważ zarówno pokrywają dywan środkiem czyszczącym i woda, jak i ją zbierają. Większość odkurzaczy piorących do zastosowań domowych tylko zbierze wodę, środek czyszczący i wodę musimy nanieść na dywan ręcznie. A jest to bardzo męcząca część prania dywanów. Jeśli mamy wiele dywanów w domu, to ich profesjonalne czyszczenie rzeczywiście może być kosztowne. Jednak jeśli czyścimy dywany sporadycznie i jest ich wiele, lepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy.


Renowacja mebli

Czy warto wyrzucać stare meble?

Jest to bardzo dobre pytanie. Oczywiście jak są bardzo stare (zabytkowe) albo designerskie to nawet jeśli są w dość złym stanie to warto je zachować lub oddać do renowacji. Szczególnie, że tego rodzaju meble zwykle są bardzo dobrej jakości.

Co jeśli mamy po prostu zwykłe meble kupione kilka lub kilkanaście lat temu a nie chcemy wydawać kilku tysięcy na nowe?

Jeśli tapicerka jest po prostu zabrudzona to warto ją wyprać. Nawet w zwykłym markecie można dostać odpowiednie do tego środki. Wystarczy dobry odkurzacz piorący lub odkurzacz warsztatowy żeby przywrócić meblom dawną świetność.

Oczywiście nie każdy ma czas na to żeby samemu zajmować się takimi rzeczami - wtedy warto zlecić to profesjonalnej firmie. Przyjadą, wyczyszczą i meble jak nowe.


Definicja dywanu

Dywan podłogowy ? tkanina dekoracyjna przeznaczona do pokrycia pewnych płaszczyzn (najczęściej podłóg, czasem także ścian).

Dywany pojawiły się prawdopodobnie w Azji Centralnej między III a II tysiącleciem p.n.e. Dywan widnieje na fladze Turkmenistanu.

Słowo dywan, według językoznawcy Aleksandra Brücknera, pochodzi od tureckiego diwan (rada, biuro), a to z kolei z języka perskiego, gdzie oznacza ?trybunał?. Dywany mają różne kształty, kolory i rozmiary.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Dywan_pod%C5%82ogowy