Dobre części zamienne

ększość tłoków silników spalinowych wykonuje się ze stopów aluminium z krzemem. Tłok spełnia wiele zadań: uszczelnia cylinder (za pomocą pierścieni), przekazuje siłę nacisku gazów na dalsze części mechanizmu korbowe

Dobre części zamienne

Encyklopedycznie o tłoku silnika

Tłok silnika szczególny rodzaj tłoka połączony przegubowo (sworzniem) z korbowodem, wykorzystywany do odbierania energii mechanicznej spalanej mieszanki. Większość tłoków silników spalinowych wykonuje się ze stopów aluminium z krzemem.

Tłok spełnia wiele zadań:

uszczelnia cylinder (za pomocą pierścieni),
przekazuje siłę nacisku gazów na dalsze części mechanizmu korbowego ? do wału korbowego,
prowadzi górną część korbowodu.

W procesie produkcji przeprowadza się selekcję tłoków pod względem wymiarów i masy. Pierwsza pozwala wybrać tłok o optymalnym luzie między tłokiem a cylindrem przy ograniczonej ilości braków podczas produkcji. Druga, selekcja tłoka w zależności od masy ułatwia wyrównoważenie układu korbowo-tłokowego. Tłok funkcjonalnie dzieli się na: denko, piastę tłoka, część pierścieniową, część nośną.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/T%C5%82ok_(silnik_spalinowy)


Czy warto oddać auto do zakładu mechanicznego?

Naprawa w warsztacie? Z pewnością jest to najpopularniejszy sposób na radzenie sobie z problemami technicznymi dotyczącymi naszych aut. Czy jednak zawsze możemy być pewni, że taka naprawa przebiegnie tak, jak powinna i nie pojawią się przy tym nieprzewidziane problemy? Oczywiście nie. Dlatego właśnie powinniśmy zawsze korzystać z renomowanych, sprawdzonych warsztatów, które zagwarantują nam, że wykonana przez nie praca będzie rzetelna oraz bezpieczna dla naszego samochodu. Jedynie takie miejsca mogą sprawić, że nasz samochód szybko powróci na drogę, więc czasem warto nawet zapłacić więcej za porządny serwis, niż sprawiać sobie dodatkowe problemy.


Gdzie szukać wiadomości o naprawie aut?

Coraz częściej właściciele aut postanawiają przeprowadzić serwisowanie swojego samochodu własnoręcznie, najczęściej w przydomowym garażu. Bardzo często powstają tam warsztaty samochodowe z prawdziwego zdarzenia. Motoryzacja dla wielu osób jest bowiem prawdziwą pasją, a części samochodowe są im tak znane jak przedmioty codziennego użytku. Jeśli jednak brak nam wiedzy w tym zakresie, warto sięgnąć po specjalistyczne poradniki, które są ogólnodostępne w postaci książek. Często też wiele informacji w tej dziedzinie możemy znaleźć w Internecie, wpisując w wyszukiwarkę na przykład model naszego samochodu. To wszystko sprawia, że serwisowanie samochodów staje się coraz prostsze i coraz więcej osób decyduje się na taką naprawę we własnym garażu.